Sayfalar

11 Temmuz 2014 Cuma

RÜYA' MA DAİR :)

Çok istiyordum oğlumun bir kardeşi olsun  , zaman geçiyor ve hüsranla sonuçlanan iki gebelikten sonra artık zamana bırakmayı ve düşünmeyi kestim.
Her ay hamile miyim diye beklediğim günlere tezat bir ay hiç bir belirtiyi gebeliğe yakıştırmadığım ay günümün geçmesiyle "acaba"lar uçuşmaya başladı kafamda .Açıkcası hüsran öyle bir durum ki gebelik testinde ki artı işaretinde bile emin değilsiniz.
Çıkan test sonucuna göre gittiğim Dr kontrolünde kalp atışını duydum çok şükür.
Bu sefer de önceki düşüklerin psikolojisini tekrar yaşamamak adına kendimi kaptırmak istemedim.
Yaşım(35),Haşimato hastalığım önceki düşükler hep riskti Dr'lar için ve başladı hastane ev arası mekik dokumlarım.Araştırma Hastanesi bu konuda çok hassas bir çok kan tahlili yapıldı çok şükür temiz çıktı bu arada ben ne kadar kendimi kaptırmamak adına gebeliği düşünmesem de sağ olsun o bana kendini hep hatırlattı.
İlk 4 hatta 4,5 ay dahil mide bulanması ,yemeklerden tiksinme ,mide yanması ne varsa hepsini yaşatarak ben buradayım kabullen artık dedi. Kilo kaybı yaşadım ama maşallah şimdi arayı fazlaca kapattım sayılır:)
Sonra bir bakmışız bir "Rüya" mız gerçekleşiyor yavaş yavaş içimde.(bunları yazarken bile ağlamamak için zor tutuyorum kendimi,Allah isteyen herkese nasip eylesin inşallah bu mübarek ay da tüm kalbimle diliyorum).
Şuan 22.haftayım ve çok şükür her şey yolunda .Dualarınıza talibim Allah sağlıkla kucağıma almayı naip etsin inşallah.

Mert'e ilk dört ay söylemedim sebebi ise ,sorun olursa açıklamam hem zor olacaktı hemde biraz zaman geçerse onunda bekleme süresi kısalıcaktı.
4.ay kontrolün de onun da yanımda götürdüm .Mert hep bir kardeşinin olmasını istiyordu hatta karnımın şişmesinin nedenini bana sorup anne 
-şişmanladın mı ? 
bilmiyorum annecim Dr 'a gideceğim o söyleyecek dediğimde ise 
-keşke bir bebek olsa ,derdi.
Ultrasonla karnıma bakıldığında babasının kuçağın da ağzı açık dinledi .Bebeğiniz kız denildiğinde çok sevindi.Hoş o hep bir erkek kardeş istiyordu ama kız 'ı duyunca hiç tepki vermeden  sevindi.
İsim konusunda Mert ile ikimiz Rüya istiyorduk ama canım oğlum bir türlü söylemeyi beceremediği için bir isim daha düşünüyoruz.İlk zamanlar RÜYA'ya  YÜYA diyerek sorun yapmayan Mert herkesin tekrar etmesinden rahatsız olup ben söyleyemiyorum triplerine grip ikinci ismi ortaya attı 'ELA':)
Şimdilik bizden haberler bu kadar
 SEVGİLER


2 Temmuz 2014 Çarşamba

Pegasus, çocukların hayallerindeki tatili Dünyanın En Güzel Hediyesi’ne dönüştürüyor.

Pegasus’un yeni uçaklarına kız çocuklarının isimlerini verdiğini biliyor muydun?
İlk duyduğumda beni çok şaşırtan çok da mutlu eden bu bilgiyi sizinle paylaşmamın çok güzel bir sebebi var!
Pegasus Aile Bireyleri arasındaki geleneği 2011 yılından bugüne misafirleri ile paylaşan ve yeni uçaklarına kız çocuklarının ismini veren Pegasus, kampanyaya bu sene harika bir sürpriz daha eklemiş ve Dünyanın En Güzel Hediyesi’ni kız çocuklarına vermek için tatlı mı tatlı bir yarışma başlatmış!
Düzenlenen resim yarışması ile kız çocukları “hayallerindeki tatilin” resmini çizecek, Pegasus'un yepyeni uçağı seçilen resimle boyanacakmış. Üstelik o uçağın ismi de yine o minik kızın ismi olacakmış.
Kızının hayalindeki tatili gökyüzüne taşımak senin elinde! Dünyanın En Güzel Hediyesi’ni kızına vermek için dunyaninenguzelhediyesi.com’a tıkla, yarışmaya katıl.
Benim minik kızım resim yapamayacak kadar küçük ama ona da Dünyanın En Güzel Hediyesi’ni vermek istiyorum dersen de ucagaisimver.com adresinden çekilişe katıl, kızının ismi yepyeni başka bir uçağa verilsin. Düşünsene kızının adı göklerde gezecek! Gerçekten de ona verebileceğin #engüzelhediye.
Dünyanın En Güzel Hediyesini kızına vermeye hazırsan, istikamet www.dunyaninenguzelhediyesi.com :)
Bir boomads advertorial içeriğidir.