Sayfalar

22 Temmuz 2012 Pazar

BİZDEN KARELER


HAYIRLI RAMAZANLAR BLOG ALEMİ

Bugünler de bizden kareler ;


 Oğlumu alıp sinemaya gittik .İlk olmasından dolayı önce çok ürktü hatta sesleri her yükselmesinde bana sımsıkı sarıldı.Ona çıkabileceğimizi söylememe rağmen "seyredicem" dedi . Gevşedi ve  de çok sevdi.
Zaten filmin( Buz Devri 4: Kıtalar Ayrılıyor)diğer serisini tv den ve bilgisayardan izlemiş olduğu için sevdiği karakterlerdi.Onun bu ilk deneyiminde yanında olmak beni acayip mutlu etti.Bizim zamanımızda diye cümleye başlamak pek sevimli gözükmese de ben annemle gitme şansımız hiç olmadı (yıllar sonra tiyatroya gittik -belediye tiyatroları çok ucuz bu arada:) o yüzden yaşamadığım-görmediğim ne varsa imkan dahilinde bunu yapmaya çalışıyorum
.Çok zevkliydi onun bu büyümüş haliyle el ele sorunsuz ilk sinema keyfimiz.


 Burada uçurtma uçurmaya babaanneye gittik orası bu açıdan pek müsait.Ama ne kadar başarılı olduk o tartışılır zira hala tartışıyoruz
sezo;rüzgar bir yönden esmiyor ki
ben;     ama ben uçurdum demek rüzgarda sorun yok
sezo ;   uçurtma da iyi değil sanki
ben;      ama ben uçurdum(ama beni duyan yok:)
sezo;     bi daha geliriz (allahım kabul etsene be adam, ama yok:)
 Mert istedi lunaparka gittik desem yalan olacak çocuk bakıyor sezo hadi binelim diyor:)

(3 yaş ve altı çocuklar anne babalarıyla binebiliyor)Üstteki resmi mert çekti ,çektiği milyon tane abuk resim arasından tek hoşuma giden kare:)
 Biz bu çocuğu yanlış mı yetiştiriyoruz acaba ?
Hadi karnım açıktı,çişim var vs anladım da şu kaşı olayı nedir yahu hiç sevmem biri bana kendini kaşıtsın(DUYURULUR BİLMEM KİME) bide bu küçük adam çıktı başıma bende sezo ya pas ediyorum :)heheee(beni dinleyen bir çocuğum var hiç ikiletmez git babana diyorum ,sezo ya zamk gibi yapışıyor:)
Gecenler de çiş olayı tatlıya bağlamışken mert 'e "iste benden ne istersen" dedim(kaşınıyorum biliyorum)
Çocuk düşündü düşündü 'bişey istemiyorum 'dedi
Bende babandan bişey istermisin diye sordum o da "hı hı "deyince telefona sarıldık.
-Baba ben 'koysan 'istiyom
Sezo duraksadı ama benim kadar dumur olmadı.
-peki oğlum akşam geleyim olur, dedi.
BEnde diyorum ki ohh gideriz bir alış veriş merkezine onlar bir korsan maskesi aralar bende fink fink dolaşırım.
Akşam eli boş gelen sezo beni daha da heyecanlandırdı bende hemen "gidelim de bakalım nerede satılıyor "dedim
-Ne satılması bigo ,evde siyah kumaşın hiç yok mu ?dedi(benim planlar suya düştü tabi)
-var :(

Ve sonuç yukarıdaki gibi ,bir hafta boyunca çok da eğlenerek oynadı ve bitti hevesi.
Gerçi korsandan ziyade trabzon oyun ekibiyiz diyen sezo ya hak vermemek elde değil:)

 Sizce kim daha çok eğleniyor? Ramazandan önce havalar yeni ısınmaya başladığında kendimiz dışarı atıyorduk işte o zamanlardan bu resim, şimdi yemeği yiyip yatma arasında zamanı hatırlayan varsa beri gelsin.
 Bu da instagram  denen resim arşivimizden .
Face hesabınız var mı bilmiyoruma ama ben bloğumun face hesabını açtıktan ve blog hatunlarını ekledikten sonra çıkamaz oldum.
Eğer face adresiniz  ve twitter(sezobigo) hesabınız buralarda da görüşmek üzer:)Güzel hafta sonları herkese(sezo çalışıyor o yüzden biz evdeyiz ana-oğlu)13 Temmuz 2012 Cuma

BOŞLUK BİR AN BIRAKMADIM KENDİME

Merhabalar blog alemi,en son yazımdan sonra koşuşturmam bitmiş, rahatlamış bir bigoyla karşı karşıyayız.Neler yaptım neler ,mesela;

-Günümü yaptım çıktı aradan artık ben gezeceğim ve de yiyip içieceğim:)
Güne gelen çocuklar, bu kadar uslu durduklarına bakmayın ilk saatler:)Valla gidip aşağıdaki komşuya durumu açıklayıp bir günlük beni idare etmesini isteyecektim ki evde yokmuş:)ohhhh bir daha ki sefere kullanırım hakkımı.Çok çekinirim birisinin kapıma gelmesine,annem biraz rahat ol onlar çocuk dese de rahat olamıyorum ve kasıyorum tabi çocuklara da işkence çektiriyorum "yavaş,koşma ,lütfen sessiz....................."

Anneleri de çektim de kimi kapalı  ve rahat olmak için saçlarını açtıkları için onları koyamıyorum.Ama çok güzeldi ,kim istemez ki kafa dengi birileriyle muhabbet edip yemenin dibine vurmayı:)
Neler yaptığıma gelince onları yapıp koyacağım sadece blogda yayınlandığımÇizkek  vardı size yazabileceğim.Onu da çilekli yapmak istedim ama bulamadım.Bende bir paket kremanın içine iki paket bitter çikolatayı koyup erittim üzerine döktüm oldu size çikolatalı çizkek:)Tavsiye ederim güzeldi.

*******************************************************************************
-Blog buluşması yaptık kimler mİ?

Kanada  fatihi gülom    ,         yazan anne    canım aslım ve hangi bloğunu bağlıyım hangi özelliğini yazacağımı şaşırdığım .İlknur 'um  . Çok güzeldi çok güldük  çok güzel muhabbet ettik.
 Annem soruyor kimle buluşacaksın diye ,Bende ki hava binbeşyüz:)

-Şey anne ,Kanadadan Gül,Avusturya adan Aslı ve Karşıdan İlknur:)
-sen onları nerden tanıyorsun?
-Blogdan diyorum da kime diyorum ,'kızım dikkat et' sen diyo  başka bişey demiyor:)
Burada da bizi yanlız bırakmak istemeyen  Ülkü bacım:)  Gelmese de ordan telefonla yetti:))


Doğru düzgün pek bir resim çekmemişim allahtan kızlar çekmişti face de yayımlamışlardı.Ya cihan ne hareketli olmuş şaşırdım gecen seneden beri acayip  kilo veren gül ise mucize gibiydi.
İnşallah tekrarı olur diyorum ne diyeyim:)

******************************************************************************
Boş durmadım 10 gün aralıklarla temizlik yaptım.Hem gün için hemde bahar temizliği deyip kendimi haşat ettim ama yine de gezmelerden hobilere ara vermedim.
 Temizliği yaparken bulduğum kalıp sabunları hemen peçeteyle kapladım.Kenarlarına da kurdeleler almıştım fi tarihinden (nedensizce almıştım)yapıştırdım.

 Sadece iki tane kaldı elimde hepsini güne gelenlere dağıttım.Beğenmelerine çok sevindim,isteyenlere 2-3 tane verip gerisini o günün hatırına dağıttım.


Tabi bu kadar değil yaptıklarım dün dolabı karıştırırken yaka kısmını beğenmediğim bir elbiseyi eteğe çevirdim.
 Elbise buydu.

 Üzerine ,bedeni bana cuk oturan bir eteği koyup boyunu ayarladım ve kestim.


 Sonuç beline geçirdiğim lastikle yazın rahat rahat giyebileceğim bir eteğim oldu .Keten olduğu için ayrıca sevdim bu eteği.Bu kadarla kalmayıp kotumu eteğe çevirdim.Bu sıcaklar beni hep etek(uzun -kısa fark etmiyor )lere yöneltti.  Gogul amcayı taratıp zilyon tane  yapım aşamalı resim ve video görüp "ya allah" dedim.Dedim ama o kadar da kolay olmadı ,kabul ediyorum.
 Her şey kesmekle alakalı düzgün kesmeyince  önce istediğim gibi olmadı ama yılmayıp devam ettim


    ve sonuç;
bu ne ezik bir duruş yaaaaa:)Telefonumla kendi kendimi anca bu kadar çekebildim.Şuan bile üstümde çok rahat çok:)Yaaaa günlük öyle boş durmuyorum ,boş durmayanları da gezip okuyorum.Şimdi den herkese güzel hafta sonları efendim.