Sayfalar

31 Ağustos 2011 Çarşamba

BLOĞUM 1 YAŞINDA

Bugün yazmaya başlayalı tam bir yıl oldu.
Oğlumla yalnız geçirdiğim günlere bir ortak oldu blog.önceleri uzun bir süre okuyanım olmadığı için(yanlış hatırlamıyorsam 3 ay a yakın 4 izleyicim vardı:)) ben okuyucu olarak blog blog dolaşarak yeni bilgiler öğrendim,yeni hayatları tanıdım(karşımdakinin anlattığı ölçüde tabi),yeni şeyler öğrendim ve yapmaya çalıştım  ,yeni insanlar tanıdım bir  de gidip tanıştım:) ,canımı sıkan aile içi bir konuyu-goncamın beni sinir eden bir hareketini başka bloglarda görünce rahatladım yeri geldi anlattım paylaştım rahatladım,yeri geldi duanızı istedim ,yeri geldi yardımınızı , hep yorumlarınızla beni rahatlattınız mutlu ettiniz,güldürdünüz:)

Bu blog işi beni mutlu ediyor bu yüzdendir ki uzun süre sürdürmek istiyorum.
Seviyorum seni blog ve blog alemi :))
oğlum burda bir yaş bir aylık
blogla birlikte bir yaş daha aldık, aşağıda ki resimde ilk resimden bir yıl sonra çekildi.


burda da 2 yaş 21 günlük kolları çok uzadı boyuyla eşit değil ama olsun böyle de yakışılı:))


hehe şimdi de fazla küçük galiba:))

babasının dibinden ayrılmayan minik paşa(mecazi anlamda olmadığını görülüyor sanırım:))

SEVGİLER

29 Ağustos 2011 Pazartesi

BAYRAM GİRERKEN

Ölmüş hallediyim şu anda.Kendimi temizliğime verdim, son üç gündür drumum bu malesef,perişan oldum,ağzım kurudu ellerim buruş buruş ayyyyyy ölüyorum sesimi duyun:)
Her yanım ağrıyor ,bu arada oğlum konuşmayı red etmiş ve "godi godi "deyip benimle konuşmaya çalışıyor ki ne diyor anlayan varsa yardım etsin yoksa birazdan niye anlamadım diye kızıp ağlamaya başlayacak ki şu durumda en son isteyceğim şey mert 'in avazı çıktığı kadar bağırması:)
Bana neler oldu böyle bilmiyorum çünkü ben temizlik yapmaktan nefret ederim.Temizliği severim o  ayrı ama yapan ben olmamam kaydıyla.Mesela yıkanmış çamaşıra bayılırım çünkü ben yıkamadan makinanın marifetiyle hoooppppp mis gibi:))Gerçi çıkmayan lekeler özellikle oğlumun giysileri(malum herşeyi kendi yemek istiyor bende cesareti kırılmasın hemde öğrensin diye ellemiyorum bir bakıyorum üst, baş, yer, masa her yer yemek olmuş.Bu arada küçük bir not ;çocuklara 5 yaşına kadar hiç birşey yapmasına izin verilez ise-çoraplarının giydirmeye ,yemek yemeye,ayakkabısını giydirmeye-5yaşından sonra çocuklar bunları yapmak istemezmiş .Gittiğim seminerden aklımda kalmıştı.Bazen aceleyle oğluma hadi ben yaptırayım-yedireyim- dediğim anda "meeeeeee"diye bir bağrıyor yani mert yiyecekmiş valla kendime gelip izin veriyorum zaman darlığına rağmen.
Bu arada "git bari godi yi getir dedim zman kazanmak için çocuk gitti gelmez en sonuda ben gittim ne menem birşey bu "godi "diye bakmaya gittim ooooo beyim orda eline keçirdiği kemerle başka dünyalara dalmış:))(yani godi hikaye anneyi yerinden kaldırmak maksat:))
Bu arada yazıyı son kez okuyup onaylamak istedim allahım nasıl bir daldan dala geçmedir o öyle inşallah başınız dönmemiştir:)


Yazıyla başınız dönmediyse farklı zamnlarda çekilmiş resimlerle bunu denicem:)

anannenin evinde boşalan bilgisayara tüneyen üç yaramaz:)(biri benim mert diğerleri kızkardeşim burcunun zeynep ve barış'ı)

işte başlıyoruzzzzz.aşama aşam kriz anı
-neden motor ayağının altından kayıyormuş:)

-motora küsüp kendini yere atmaca

ve kriz geliyorum demişti
-avazı çıktığı kadar bağıran meeeeeeeeeee:)

burda da gardrobu yerleştirmek yerine oğluyla içinde oynayan ben:)
ben demişmiydim temizlikten nefret ederim diye:))

Herkesin mutlu olduğu bir bayram dilerim.Sevdiklerinizle ,sağlıkla inşallah.


              HAYIRLI BAYRAMLAR

25 Ağustos 2011 Perşembe

Somali'de 3 Aç Türk

Alıntı;http://ayazbulut.blogspot.com/ (ben izin alarak yazını aynısını buraya kopyaladım ).


Düşünüm..
Canınızdan çok sevdiğiniz bir erkek kardeşiniz var. Gemici. Bir gün gemiyle gidiyor ve 11 aydır hala yok. Nerde? Somali'li korsanların kaçırdığı gemide esir. Sesini bile 2-3 ayda bir duyuyorlar. Aç mı, tok mu, ne yerler haberleri yok. Bir ses umuduyla aradıklarında korsanların "kardeşin açlıktan öldü" sesiyle karşılaşıyorlar. Yalan olduğunu öğrenene kadar ömürlerinden ömür gidiyor.

Sonra bir de düşünün ki ufak bir çocuğunuz var ve 5-6 aylık da hamilesiniz. O sırada kocanız gemiyle açılıyor ve....
Karnındaki 6 aylık bebek kucağında 6 aylık oluyor ve kocanız hala gemide. Korsanların elinde..

Ve daha ne hayatlar var acaba o gemide.
3 Türk, 15 Gürcü 11 aydır bir gemiye hapsedilmiş durumdalar.

Onlardan birinin ablası benim arkadaşım. Hatta belki de sizin de arkadaşınız.
Hiç duymadıysanız şimdi duyun, siz de duyurun.
Ne kadar duyulursa belki o kadar yakınlaşırlar ailelerine.

http://somalide3acturk.blogspot.com/

19 Ağustos 2011 Cuma

:))))))))))))))))))))))

Şimdi başlığa bakıp bu da neydi demeyin, bir ağlayıp  bir gülüyor HİÇ demeyin.Ama çok sevindim bu duruma ne yapayım.Durum ne mi?
Kendi kendine öylece yerde takılırken


Öylece uyaya kaldı:)))

İlknurum ve daha nice ayağında sallayan anneler darısı başınıza İNŞALLAH:)))
iŞTE SEVİNME SEBEBİM.Daha dün beni ağlatan çocuk bugün sevindirdi:))
ALLAH OLMAYAN HERKESE NASİP ETSİN İNŞALLAH.

16 Ağustos 2011 Salı

O AĞLADI BEN AĞLADIM:((

Az önce güç savaşından mağlup çıkan oğlum ,ayaklarımda uykuya daldı ama hala iç çekmesi bitmedi:(
Uyku saatinin gelip geçmesine rağmen tutturdu bir "o" diye "o" neresi diyorum odasını gösteriyor oraya gidiyoruz eliyle balkonu ,balkona gidince mutfağı gösterip zaman kazanıyor.Bende her zamn ki gibi yine yatar umuduyla hiç oralı olmadan aldım koydum bacaklarımın üstüne sallamaya başladım bizimki değil yatmak koşmak için efor sarfettikçe  ben bastırıp yatırmaya çalıştım,nasılsa yatacaktı sandım ama fena yanıldım ve o dakikadan itibaren ikimizde vazgeçmek yerine diretmeyi seçmiştik:(
Sanki alttan alsam ne olurdu diyeceğim ama böyle olacağını tahmin edemedim malesef iş çığrından çıktı bu sefer hiç durmadan ağlama moduna geçti ve artık benimde malesef ne  takadim ne de kafam kalmıştı .Bırakıp diğer odaya geçtim sakinleşmek için allahım ne fayda tüm gücüyle bağırması da olaya eklenince bende ipler koptu.Başladım ağlamaya (ay ne olur kınamayın dayanamadım valla.Bir çocukla baş edemedim evet bu benim acizliğim olsun ama ağlamasını suturamdım)zaten sabahtan kalkma üst baş,saçlar tepeden toplanmış ve ağladıkca çirkinleşen beni gören mert bir durdu ,bana baktı biraz şakınlıktan sonra ağlamasının ses tonu değişmiş vaziyette iki elini yanaklarımı tutup yüzüme dikkatlice baktı.Sonra başını omzuma koyup içini çeke çeke uyudu.
Başta güç savaşında mağlup dedim ama galiba kazanan yoktu susarak olayı çözdük:)ay güldüğüme bakmayın inanın burnumdan solumak neymiş deyiminin anlamını yaşayarak öğrendim:(
Şu ana kadar 2 yaş sendromuyla iyi başa çıktığı sanan bana iyi bir tokat oldu bu.Ya
"bunlar iyi günlerin "dedirtti yada"tepe noktasıydı hep böyle olacak değil ya"deyip kendime neleri yapıp yapmayacağımı gözden geçirmeme sebep oldu.
Bu arada bende tam oturmuş oğlum ayağımda sallarken "delimin" yazdığı yazıyı okurum diyodum ama yarıda kaldı,şimd yatarken bir baktım şule nefis bir tatlı yapmış hemen kalkıp onu yapayımda belki oğlumun gönlünü alabilirim.
Bu arada daha dün fadiş 'e çizgi film tutturan oğlunu anlatırken inatçı değil karekterli demiştim ya,hayır efendim bunların hepsi inatçı bir keçi .

14 Ağustos 2011 Pazar

ARADA Kİ BOŞLUK DA ÇOK ÇALIŞTIM :)

Başlıktaki yazdığım gibi evet çalıştım yoruldum ama aynı zamandaüzüldüm ,sıkıldım ,sevindim yani çok şey yaşadım bu ara vediğim sırada.
Bu arda meleğim canım oğlum 2 yaşında (10 ağustos):)Tabi kutlamadık hem daha bitmemmiş bir ev hemide her daim yorgun ben:) çocuğa bir kutlamayı yapmayı engelledi ,aldık bir pasta üç kişilik bir kutlamayla işi geçiştirdik bu sene .Neyse telafisi ilerki senelere ne diyeyim.Ya sizde oluyor mu? yemek yiyorum ve uyku moduna geçiyorum nasıl ağırlaşmaksa artık mert olmasa bizi canlandırmasa olduğumuz yerde uyuyacağız.Gerçi ilk günlere nazaran daha iyiyim en azından yemekten 1 saat sonra uykum geliyor:)

Bu arada hala taşınmadınmı diyen Şule,hobim vaktime ve dilek burdan belirteyim  valla iyi iş çıkardığımı  sırf ben söylemiyorum.Evi taşımaya gelen nakliyeciler bile hayran kaldı toplanmış halime :) o kadar yani ve taşınma sonrası da öyle çok zaman almadı ama bu ttnet beni deli etti .15 gün boyunca bağlanmasını iple çektiğim netin bağlanması taşınmamdan tam 15 gün sonrasında bloğuma girdim.
Valla  nerden konuya girsem nerden okumaya başlasam diye bakınıp durdum:)Çok özlemişim çok .Boşluk bulduğum bu arada akşamları net yok,Televizyonda bağlanması ,kablosu derken ve bağlandıktan sonrada canımın istememsinden tv yi açmadım ve evde okunacak kitap bakındım.
Ah gül sorma evde ahmet altan vardı onu bile okudum:))
Birde merakla aldığım ZEYTİNDAĞI ()kitabını okuyorum.Yani boş durmadım .
Paşam bu taşınam sırasında bizim evin miladı sayılacak şeyler yaptı:)mesela mı?
-5 gün babaannesinde kaldı ve bizi hiç sormadan (üzüleyim mi sevineyim mi belemedim:)Valla her akşam ne yapar nasıl  olur deyip görmeye gittimizi ki gittiğimiz yer 45 dakika gidiş 45 dönüş  1.5 saat o da trafik yoksa tabi ve yorgun argın eve gelen bir baba ve evi yerleştireceğim diye kendini parcalamaktan takadi kalmayan bir hal ile görmeye gittik.Bu sürede bize hiç sorun çıkarmayan oğluma sonsuz TEŞEKKÜRLER:)
-Eve geldiği 2 gün boyunca kendi yatağında sabaha kadar yattığı için(ayy evet bilmeyenlerde duymuştur artık hala bizimle yatıyor:)
Gerçi 3. gün kalkıp yanımıza geldi ama ramazan bitsin ısrarla kendi odasında yatıracağım.Şimdi sahura klaktığım içinde sese kalkıyor çünkü.
Bu kadar mı sizin miladınızı oluşturacak maddeler demeyin valla önemli bizim için.:)

Şimdi bakınayım kim ne yapıyor . banu acaba yine dedikodu yapıyor mu? belki kısa kısa ondan haberleri alabilirim:)
Görüşmek üzere.İYİ Kİ DOĞDUN BEBEĞİM İYİ Kİ.(allah şükrediyorum hergün seni bana nasip ettiğin için.Allah isteyen her kese nasip eder inşallah)Bu arada bu resimde belli olmuş, resim çekileceğimiz için  hep üst tarafı çektik:)çünkü altta tarafımız yatmaya hazırlanıyordu yani eşofmanlıydık:)Zaten mert te bizi ele vermiş kendiside sadece atletle geziyordu geçirdik sırtına hemen bu tişötü :)


Bu da pastadan başka  gözü başka bir şey görmeyen oğlum:)


*Bu arada bağlantı yapmak için  banu nun bloğuna gittiğim  de gördüm .Bloğ aleminin ninesi nin eşi rahatsızmış allah şifa versin ve dua etmemmizi istiyormuş.Acil şifalar diliyorum