Sayfalar

10 Aralık 2010 Cuma

DENEME ,YANILMA,SORGULMAaslında tam bitmemiş bir çalışma bu vernik sürmedim daha ama daha bekleyemdim.Çok güzel olupda paylaşmak için değil:)NEDENİNİ SORGULADIĞIMDAN!
burda benim atladığım ,yapmadığım(ya da bilmememden kaynaklı sorunlardan)
mesela fırcayla cam tam kapanmıyor ne kadar boyasam da,sprey boyayla deniyeceğim.Bir de bloglarda başka bir fırca dan bahsediliyor ondan temin etmem gerekiyor galiba.Böyle yüzeyler de yani cam ,burada ki gibi kutularda ya daburada ki tepsinin zemini hemen kapanmıyor .Nerde duydum bilmiyorum ama parlak zemin astarı ggibi bir şey mi sürmek gerekiyor acaba.
Neyse bu işin peşini bırakmadığımın resmidir yukardaki.Tamam güzel olmadı ama yine deneyeceğim en azından elim alışr.O zaman bunlara bakar :P (dil çıkarırım:)

5 yorum:

 1. sevgili sezobigo cam boyamak zordur.Camı süngerle tampon yaparak bayamak iyi sonuç veriyor.Süngere bir miktar boya alıp cama vurarak çalışman lazım.Bir kaç kat bu şekilde boyaman gerekyor.Tabii her bir katın mutlaka iyi kuruması lazım.
  Deneye yanıla öğreneceksin bu işleri.Yakında cam boyamayla ilgli bir postta yayınlayacağım.
  Oğluşide öpüyorum.
  sevgiler

  YanıtlaSil
 2. canım nestug çok sağol teşekkür ederim ilgin ve bilgilerin için .
  sevgiler

  YanıtlaSil
 3. hemşerim ellerıne sağlık güzel olmuş ama tabi daha iyi olabılır senınde dedığın gıbı fırça asla kapatmıyor camı sen bana sor ben çook boyadım ahşap kumaş iyi bilirim yani ben camları süngerle vuruarak yapıyorum bunun için özel süngerler var ahşabada yapıyorum daha güzel oluyor sana kolay gelsin:)

  YanıtlaSil
 4. Deneme yanılma yöntemi ile yavaş yavaş iyiye gideceğiz :)

  Bak aşağıda verdiğim linki aç orada gördüğün sünger fırça ile az boya alıp pat pat vuruşlar yaparak boyamayı dene. İlk kat kuruduktan sonra aynı işlemi yenile. Taaki istediğin olana kadar. :)

  http://www.idealpazar.com/modules/catalog/products/pr_01_1292_max.jpg


  Yinede ilk için güzel olmuş. Ellerine sağlık. :)

  YanıtlaSil
 5. hobivakti teşekkür edrim seyredeceğimden emin ol
  cadı kızın dırdırı;evet yavaş yavaş sizlerinde yönlendirmenizle öğreneceğim teşekkürler
  sevgiler

  YanıtlaSil

elleriniz dert görmesin:)